תיקון דלת אש

עובדים מסביב לשעון 24/7

אחת הדלתות החשובות ביותר במבני מגורים, מבנים תעשייתיים, מסחריים ואחרים, היא דלת אש. אנחנו יכולים למצוא דלתות אש מותקנות בחללים שונים במבנה, בדרך כלל מדובר על חללים אשר נועדו לשרת את כלל דיירי המבנה, למשל מסדרונות, לובי של מבנה, חדרי מדרגות, חניונים ועוד.

תיקון דלת אש

דלת זו מטרתה היא למנוע התפשטות של אש במקרה של שריפה במבנה, ולאפשר מעבר נוח ובטוח של דיירי המקום ושאר האנשים שנמצאים במבנה באותו זמן, על מנת שיוכלו להימלט ולהיחלץ מהשריפה ללא פגע.

דלת אש בנויה ממתכות וחומרים אחרים אשר עמידים בפני אש, כגון פלדה, גבס ומינראליים מיוחדים שמטרתם לאפשר בידוד אופטימאלי. כאמור, אנחנו יכולים למצוא דלתות אש במקומות שונים במבנה, כאשר ברוב המקרים אנחנו נגלה אותן פתוחות לרווחה באמצעות מגנט מיוחד אשר מונע מהן להיסגר.

הסיבה לכך היא, הדלת אמורה להישאר פתוחה כל הזמן בשביל לאפשר מעבר של אנשים במקרה של שריפה, ורק ברגע שהיא פורצת אז אחרי שכל האנשים נמלטים מהמקום אפשר לסגור את הדלת ובכך למנוע מצב שהאש תתפשט ותסכן את דיירי המקום ושאר האנשים. צריך לומר, בשביל להתקין דלתות אש יש להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך, לא רק בהיבט הטכני אלא גם גורמים שידעו לבחון את מידת ההתאמה של הדלתות למבנה וכן עמידתן בתקנות הקשורות לכיבוי אש.

תיקון דלתות במקרה של תקלות

בדומה לדלתות מסוגים אחרים, הרי שגם דלתות אש מתמודדות לא פעם עם תקלות שונות. להבדיל מסוגי דלתות אחרים, אזי שכאן יש צורך לבצע תיקון של הדלת כמה שיותר מהר ומוקדם, בשביל שיהיה ניתן להחזיר אותן לשימוש סדיר. ככל שנעשה זאת מהר יותר, אז במקרה של שריפה דיירי המקום ושאר האנשים הנוכחים בו, ירגישו בטוחים יותר.

תיקון דלת אש נדרש במקרים שונים. למשל, אם וכאשר הדלת איננה נפתחת או איננה נסגרת בצורה חלקה, כסדרה. דבר זה יכול לקרות כתוצאה מפגיעה באחד מרכיבי הדלת, כתוצאה משחיקה או מסיבה אחרת. כמו כן, זה בהחלט יכול לקרות כתוצאה מחבלה בכוונה שמחייבת תיקון בהקדם.

תיקון דלת אש גם נדרש אם וכאשר יש קושי להשתמש בה בצורה סדירה בעת אירוע שריפה. לשם כך, במקומות רבים נהוג לערוך ביקורות, בדיקות ותרגילים שונים, אז בוחנים הן את התפקוד של הדלתות והן תפקוד של מרכיבים אחרים שקשורים לבטיחות באש במבנה.

במידה ויש מנעול בדלת, אזי שייתכן מאוד ועם הזמן הוא יישחק וייהרס. יש לוודא שהמנעול עובד בצורה סדירה. אם לא, אזי שיש צורך להחליף אותו או לתקן את הבעיה שנוצרה. בימים כתיקונים, הדלת אמורה להישאר פתוח ואין להשתמש במנעול לצורך נעילה. לכן ייתכן מאוד שיהיה נכון לנטרל אותו לגמרי.

איך בוחרים איש מקצוע?

מי שאמון על תיקון דלת אש הוא איש מקצוע שמתמחה בנושא. מדובר על מנעולן בתל אביב שמכיר את עולם הדלתות ויש לו ידע וניסיון בתחום. הוא ידע לבחון את הבעיה ולהחליט כיצד לטפל בה. במקרה הצורך, במקרים קיצוניים, הרי שהוא ירצה להחליף את הדלת הישנה ולהתקין במקומה חדשה.

יש להזמין איש מקצוע שמתמחה בתיקון דלתות אש כמה שיותר מהר, במקרה והתגלתה תקלה או שבעת ביקורת כזו או אחרת התגלו בעיות עם תפקוד הדלת. מוטב לא לקחת סיכונים ולא להמתין, מאחר וכל בעיה קטנה עלולה להשפיע על היכולת לתפקד בשעת אמת.

צריך לקחת בחשבון, במקרה של שריפה, היכולת לפעול תחת לחץ היא משמעותית ומוטב שהדלתות יהיו תקינות ולא יפריעו ליכולת שלנו לפעול אז.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן